info@vums.ac.ir    + 98 21 88504058     جمعه 30 شهریور ماه، 1397
دانشگاه علوم پزشکی مجازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی
پیام ریاست دانشگاه به مناسبت اول مهر
طلوع خورشید علم آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت است.
1396/7/3   0


دکتر سید ناصر استاد مشاور معاون آموزشی و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در پیامی سال تحصیلی پیش‌رو را  شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت عنوان کرد.
متن کامل پیام دکتر استاد به این شرح است:

طلوع خورشید علم آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت است.
با فرارسیدن بهار علم و سال تحصیلی جدید، شروع دوباره و پرانرژی فعالیت های آموزشی و پژوهشی، در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود. این ایام سرآغاز دوره ای است که دانش پژوهان و جویندگان علم راه را بر خود هموار نموده و با بهره گیری از دانش اساتید و دانشمندان، خویش را برای ایفای نقشی اثرگذار در آینده جامعه مهیا می سازند.
همراه شدن ماه محرم، ماه حق طلبی و زلال‌ترین نمادهای ایمان و عشق و دلدادگی با شروع سال تحصیلی ما را بر آن می دارد تا در راستای اهداف هر چه دقیقتر قدم برداریم .با فرارسیدن بهار علم و سال تحصیلی جدید، شروع دوباره و پرانرژی فعالیت های آموزشی و پژوهشی، در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود. این ایام سرآغاز دوره ای است که دانش پژوهان و جویندگان علم راه را بر خود هموار نموده و با بهره گیری از دانش اساتید و دانشمندان، خویش را برای ایفای نقشی اثرگذار در آینده جامعه مهیا می سازند.
ما نیز باید با تلاش برای تقویت دوره‌های باکیفیت آموزشی و رشد سهم آنها در آموزش عالی و افزایش توانمندی آموزشی اساتید بر مبنای نیازهای جامعه دانشگاهی و در جهت افزایش کارآفرینی، تقویت زیرساخت های لازم و حمایت از پژوهشگران در جهت تولید علم و فنآوری، نهادینه شدن ایدها در عرصه عمل گام برداریم.

ما آموخته‌ایم که سلامت، حاصل اعتدال در جسم و جان است و بیماری، نتیجه عدم تعادل در بدن و روح آدمی؛ و همچنان که مراقب توازن و حفظ اعتدال در بدن خود هستیم، در زندگی اجتماعی نیز باید همین‌گونه رفتار و عمل نماییم؛ که حاصل اعتدال، درک صحیح‎تر از مسائل و هم‌افزایی اندیشه‌ها است و کدام مکان برای اندیشیدن و تضارب آرا، بهتر از دانشگاه؟ به همین سبب دانشگاه و دانشگاهیان را سنگ بنای پیشرفت و ترقی جوامع می‌خوانند و کشوری را ثروتمند و قدرتمند می‌دانند که نیروی انسانی اندیشمند و دانا در اختیار دارد.
  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):
© 1394 سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی