چهارشنبه 22 آذر ماه، 1396
دانشگاه علوم پزشکی مجازی
پیام ریاست دانشگاه به مناسبت اول مهر
طلوع خورشید علم آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت است.
1396/7/3   0


دکتر سید ناصر استاد مشاور معاون آموزشی و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در پیامی سال تحصیلی پیش‌رو را  شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت عنوان کرد.
متن کامل پیام دکتر استاد به این شرح است:

طلوع خورشید علم آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت است.
با فرارسیدن بهار علم و سال تحصیلی جدید، شروع دوباره و پرانرژی فعالیت های آموزشی و پژوهشی، در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود. این ایام سرآغاز دوره ای است که دانش پژوهان و جویندگان علم راه را بر خود هموار نموده و با بهره گیری از دانش اساتید و دانشمندان، خویش را برای ایفای نقشی اثرگذار در آینده جامعه مهیا می سازند.
همراه شدن ماه محرم، ماه حق طلبی و زلال‌ترین نمادهای ایمان و عشق و دلدادگی با شروع سال تحصیلی ما را بر آن می دارد تا در راستای اهداف هر چه دقیقتر قدم برداریم .با فرارسیدن بهار علم و سال تحصیلی جدید، شروع دوباره و پرانرژی فعالیت های آموزشی و پژوهشی، در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود. این ایام سرآغاز دوره ای است که دانش پژوهان و جویندگان علم راه را بر خود هموار نموده و با بهره گیری از دانش اساتید و دانشمندان، خویش را برای ایفای نقشی اثرگذار در آینده جامعه مهیا می سازند.
ما نیز باید با تلاش برای تقویت دوره‌های باکیفیت آموزشی و رشد سهم آنها در آموزش عالی و افزایش توانمندی آموزشی اساتید بر مبنای نیازهای جامعه دانشگاهی و در جهت افزایش کارآفرینی، تقویت زیرساخت های لازم و حمایت از پژوهشگران در جهت تولید علم و فنآوری، نهادینه شدن ایدها در عرصه عمل گام برداریم.

ما آموخته‌ایم که سلامت، حاصل اعتدال در جسم و جان است و بیماری، نتیجه عدم تعادل در بدن و روح آدمی؛ و همچنان که مراقب توازن و حفظ اعتدال در بدن خود هستیم، در زندگی اجتماعی نیز باید همین‌گونه رفتار و عمل نماییم؛ که حاصل اعتدال، درک صحیح‎تر از مسائل و هم‌افزایی اندیشه‌ها است و کدام مکان برای اندیشیدن و تضارب آرا، بهتر از دانشگاه؟ به همین سبب دانشگاه و دانشگاهیان را سنگ بنای پیشرفت و ترقی جوامع می‌خوانند و کشوری را ثروتمند و قدرتمند می‌دانند که نیروی انسانی اندیشمند و دانا در اختیار دارد.
  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):© 1394 سايت دانشگاه علوم پزشکی فضای مجازی