info@vums.ac.ir    + 98 21 88504058     دوشنبه 2 اردیبهشت ماه، 1398
دانشگاه علوم پزشکی مجازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی

به درگاه معرفی خدمات آموزش مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور خوش آمدید!

یکی از وظایف دانشگاه علوم پزشکی مجازی که در بسته آموزش مجازی از بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی کشور به آن محول شده است، شناسایی توانمندی ها و خدمات قابل ارائه دانشگاه های علوم پزشکی و معرفی آنها به سایر دانشگاه ها است. در همین راستا، این فضای برای معرفی این خدمات ارزشمند طراحی شده است. در صورتی که خدمات یادگیری الکترونیکی خاصی را در دانشگاه خود ارائه می دهید که قابل استفاده برای سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور است، می توانید درخواست خود را برای معرفی در این درگاه، اعلام نمایید. لازم به ذکر است که تنها خدماتی که به خارج از دانشگاه متولی خدمت نیز ارائه می شوند(مطابق دستورالعمل زیر) در این محیط معرفی می شود.
 
سامانه آموزش مداوم اینترنتی
دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان قطب علمی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی افتخار دارد تا اولین سایت تعاملی آموزش مداوم اینترنتی کشور که بر اساس استانداردهای یادگیری الکترونیکی طراحی شده است را به جامعه پزشکی تقدیم کند. این سایت با بیش از 45 هزار کاربر مشمول قانون آموزش مداوم، دارای خصوصیات منحصر به فرد زیر است:


 
دوره فلوشیپ آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
یادگيري الكترونيكی شیوه‌ای به منظور ارتقا و تسهیل یادگیری با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. انتخاب ابزارهاي يادگيري الكترونيكی بايد فن آموزش و پرورش را منعکس کند، نه اینکه نوع آموزش را تعیین کند. موفقیت دوره های الکترونیکی به حد بسیار زیادی به استاد درس وابسته است. نگرش، سطح آمادگی و اشتیاق استاد ضامن موفقیت یادگیری الکترونیکی است.


 
سامانه راند مجازی دانشگاه: سرمد
سرمد با هدف فراهم سازی فضایی مجازی برای بحث و تبادل نظر دانشجویان، دستیاران، استادان و دانش آموختگان سراسر کشور در دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان قطب علمی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی طراحی شده است:


 
مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
اولین درس جامع دوره ی کارآموزی پزشکی در رشته ارتوپدی به همت مرکز تحقیقات ارتوپدی و اعضای محترم هیات علمی گروه مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مولتی مدیا با کیفیت عالی تهیه شده و بر روی سامانه آموزش مجازی دانشگاه بارگذاری شده است. لذا این فرصت فراهم است به عنوان یک درس کاملا مجازی در مقطع تحصیلی کارآموزی پزشک عمومی توسط همه دانشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد


 
آزمایشگاه مجازی انگل شناسی، قارچ شناسی و... دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
این سایت که به همت جمعی از دانشجویان و اعضای محترم هیات علمی گروه قارچ و انگل شناسی طراحی شده شامل قسمتهایی با عناوین کرمها، تخمها، تک یاخته، قارچها و بندپایان است. در هر قسمت ضمن ارائه تصویر مربوطه قسمتهای مختلف ساختمان به صورت تعاملی نام گذاری شده و قسمتی نیز ویژه پزشکان شامل تشخیص، علائم و درمان دارد. تمام دانشجویان پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند از این سامانه آموزشی بهره مند شوند.
 
منتظر ارسال سایر فعالیت های دانشگاه های کشور هستیم
© 1394 سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی