info@vums.ac.ir    + 98 21 88504058     دوشنبه 2 اردیبهشت ماه، 1398
دانشگاه علوم پزشکی مجازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی
دانشگاه های علوم پزشکی چگونه می توانند به سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی مجازی متصل شوند؟
اتصال به سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی موقت دانشگاه علوم پزشکی مجازی (نماد مجازی) رایگان بوده و کلیه متقاضیان می توانند درخواست اتصال خود را به صورت رسمی از طرف ریاست محترم دانشگاه و یا معاونت محترم آموزشی دانشگاه برای دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارسال نمایند کلیه هزینه های مربوطه توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی پرداخت می شود. لازم به ذکر است که این امکان در حال حاضر برای دانشگاه هایی است که از سامانه مدیریت امور آموزشی سما در دانشگاه خود بهره می برند فر اهم است.

سامانه نوید چیست و چگونه می توان به آن متصل شد؟
سامانه نوید یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی است که با توجه به نواقص سامانه نماد مجای در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی شده و از مهرماه 1396 به صورت پایلوت در حال ارائه خدمات است. این سامانه از بهمن 1396 به تدریج جایگزین نماد مجازی خواهد شد. استفاده از این سامانه نیز برای کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور رایگان خواهد بود. از نکات قابل ذکر در مورد سامانه نوید آن است که هر دانشگاه دارای ساب ادمین مستقل خود بوده و مدیریت سامانه خود را راساً بر عهده خواهد داشت.
لازم به ذکر است در صورتی که دانشگاهی متقاضی دریافت لایسنس مستقل نوید و بر روی سرورهای خود باشد باید هزینه مربوطه (مصوب هیات امنا) را پرداخت نماید.

چگونه می توان از خدمات تولید محتوای الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی مجازی بهره مند شد؟
مدیریت تولید محتوای معاونت زیرساخت در دانشگاه علوم پزشکی مجازی با در اختیار داشتن استودیوهای صدابرداری و فیلمبرداری مجهز و پیشرفته و بهره گیری از آخرین روش های تولید محتوا، انواع محتواهای الکترونیکی با فرمت های فنی متفاوت و استاندارد را تولید می کند. هزینه تولید این محتواها در پایین ترین میزان و برابر هزینه تمام شده خود دانشگاه، توسط هیات امنا مصوب شده است. دانشگاه های متقاضی می توانند با اعزام اعضای هیات علمی خود به دانشگاه علوم پزشکی مجازی، تدریس استادان خود را تبدیل به محتوای الکترونیکی کنند. همچنین این امکان فراهم است تا در صورت بعد مسافت، صدای استاندارد شده به همراه اسلایدهای راهنما برای تبدیل به محتوای الکترونیکی به این دانشگاه ارسال گردد. برای آشنایی با استانداردهای تولید محتوای الکترونیکی و نحوه تقاضا باید با معاونت زیرساخت دانشگاه تماس حاصل نمایید.

شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد مجازی آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مجازی چیست؟
این دوره در قالب برنامه توانمند سازی اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در سه سطح یک تا سه و در نهایت کارشناسی ارشد طراحی و ارائه شده است و ویژه اعضای هیات علمی می باشد. اسامی و مشخصات کلیه متقاضیان باید در زمان ثبت نام سالانه که توسط معاونت امور دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعلام می شود توسط دانشگاه فرد متقاضی به طور رسمی به معاونت مذکور اعلام گردد.سوالات متداول مربوط به آزمون های بین الملل

روز آزمون چه موقع در محل برگزاری آزمون حاضر شوم؟
حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل برگزاری آزمون حضور یابید.

اگر در روز آزمون با تاخیر به محل برگزاری برسم آیا پذیرش می شوم؟حداکثر تا چه زمانی قبل از شروع آزمون وقت دارم خودم را به محل برگزاری آزمون برسانم؟
درِ حوزه برگزاری آزمون 30 دقیقه قبل از شروع زمان آزمون بسته می‌شود و داوطلبینی که تأخیر داشته باشند، تحت هیچ شرایط پذیرش نخواهند شد لذا زمان خود را برای حضور به‌موقع در روز آزمون تنظیم نمایید.

روز آزمون چه مدارکی برای پذیرش باید همراه خود بیاورم؟
مدرکی که هنگام رزرو آزمون با آن ثبت نام کردید، به همراه داشتن 2 مورد از مدارک زیر مورد قبول می باشد:
-پاسپورت ( عکس دار و با امضا)
-کارت ملی(عکس دار)
-گواهینامه رانندگی (عکس دار)
-شناسنامه (عکس دار)
-کارت پایان خدمت

روز آزمون چه مدارکی برای پذیرش مورد قبول نیستند؟ مدارک زیر غیر قابل قبول می باشند:
-کپی کارت شناسایی و یا پایان اعتبار آن
-ارائه تصویر مدرک داخل گوشی موبایل و یا لوازم الکترونیکی دیگر
-کارت یا مدرکی که با نام و مشخصات هنگام ثبت نام شما تطابق ندارد
-گواهینامه رانندگی بین المللی
-کارت دانشجویی بین المللی
-کارت های اعتباری
-گواهی های محضری
-گواهی تولد
-کارت بیمه
-کارت استخدامی یا هرگونه کارت موقت مثل کارت دیپلماتیک، سفارت و غیره

در سالن آزمون به همراه داشتن چه وسایلی تخلف محسوب می شود؟
همراه داشتن هرگونه کتاب، جزوه، کیف و تلفن همراه و موارد مشابه آن در سالن آزمون، تخلف محسوب می‌شود و منجر به ابطال آزمون شما می‌شود، لذا قبل از ورود به سالن آزمون وسایل شخصی خود را به مسئولین مربوطه تحویل دهید.

آیا می توانم همراه خود خوراکی یا آب داخل سالن آزمون بیاورم؟
خیر همراه داشتن و استفاده از هرگونه مواد خوراکی و نوشیدنی در زمان برگزاری آزمون ممنوع می‌باشد، در 10 دقیقه استراحت آزمون، این موارد در اتاق استراحت تعبیه شده است در صورت به همراه آوردن خوراکی باید آن را به مسئولین برگزاری آزمون تحویل دهید و تا هنگام زمان استراحت نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

من به دلیل بیماری نیاز دارم داروی خاصی مصرف کنم آیا می توانم آن را همراه خود به سالن آزمون بیاورم؟
باید قبل از شروع آزمون شرایط خود را به مسئولین برگزاری آزمون توضیح دهید و دارو را به را به آن ها تحویل دهید و در صورت نیاز از آن ها بخواهید برایتان بیاورند

زمان استراحت بین آزمون چه مقدار است و آیا می توانم در زمان استراحت از سالن آزمون خارج شوم؟
زمان استراحت بین آزمون 10 دقیقه است که بطور خودکار شروع می شود و در زمان استراحت، داوطلبان به هیچ وجه اجازه خروج از سالن آزمون را ندارند و در صورت خروج اجازه انجام ادامه آزمون به آن ها داده نمی شود و عواقب آن بر عهده داوطلب است.

اگر در حین آزمون مشکلی از لحاظ فنی برای کامپیوتر یا مسائل دیگر برایم ایجاد شد چکار کنم؟
در صورت رخ دادن هرگونه مشکل داوطلبین در صندلی خود بمانید و مسئولین مربوطه را مطلع کنید تا آن ها اقدامات لازم را انجام دهند و از هرگونه اقدام فردی بپرهیزید، در غیر اینصورت مسئولیت عواقب ناشی از آن بر عهده داوطلب خواهد بود.

© 1394 سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی