• 1401/03/07 - 15:51
  • بازدید: 499
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دکتر آرش خجسته در نشست عقد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دانشگاه ایران

ما برای گسترده تر کردن گروه هوش مصنوعی دانشگاه ایران بعنوان بازویی کمکی آماده هستیم

نشست عقد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دانشگاه علوم پزشکی ایران روز شنبه 7 خرداد ماه 1401 با حضور دکتر آرش خجسته و دکتر عبدالرضا پازوکی برگزار شد.

عقد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دانشگاه ایران

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مجازی- دکتر آرش خجسته، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جلسه عقد تفاهم نامه مابین دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن ابراز خرسندی اظهار داشت: از امضای تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی ایران خوشحالیم زیرا ورود حوزه سلامت به هوش مصنوعی با همکاری این دو دانشگاه  اجرایی تر خواهد شد. دانشگاه علوم پزشکی مجازی باید مجرایی در زمینه فناوری های پیشرفته برای دیگر دانشگاه های علوم پزشکی باشد.

وی افزود: هدف ما حضور فعال در همه زمینه های موجود نیست بلکه علاقمندیم تا این مسیر انتقالی را برای سایر دانشگاه ها هموار کنیم. خوشحالیم دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه هوش مصنوعی پیشرو بوده و ما خواهان همکاری در حوزه آموزش در هوش مصنوعی با شما هستیم .

دکتر آرش خجسته در خصوص فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی مجازی بیان داشت: همانطور که میدانید دانشگاه علوم پزشکی مجازی با وجود سامانه هایی دارد، توانست در دوران همه گیری ویروس کرونا نقش بزرگی را در آموزش مجازی کشور ایفا کند.  همچنین هدف ما ادامه این مسیر با توجه به تاکید مقام عالی وزارت بهداشت، در دوران پسا کرونا به شکل تبدیل آموزش غیرفعال به آموزش ترکیبی و فعال است .

 

 

 

ایشان ادامه داد: در این زمینه ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی مجازی و ایران کمک کننده است. شیوه نامه ای برای دانشگاه علوم پزشکی مجازی تهیه شده که زیر نظر شورای عالی مجازی نیز به تصویب رسیده و دارای هفت محور است. این محور ها به ترتیب شامل پردیس هوشمند، آموزش هوشمند، بیمارستان هوشمند، مراقبت سلامت هوشمند، یادگیری الکترونیکی/ترکیبی هوشمند، کلاس هوشمند و تعلیم و تربیت هوشمند است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اذعان کرد: قابل ذکر است برای تمامی این موارد یک شیوه نامه طراحی خواهد شد. ما آمادگی داریم که با دانشگاه علوم پزشکی ایران در هر کدام از این حوزه ها همکاری داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی با توجه به جایگاه کنونی ایران در حوزه هوش مصنوعی در جهان ادامه داد : بنظر میرسد در آینده پزشکی ما باید بتوانیم با استفاده از فناوری های دیجیتال تحولی در این حوزه به وجود بیاوریم. در حال حاضر رتبه ایران در جاری شدن هوش مصنوعی در حوزه سلامت 72 و در خاورمیانه 7 است پس باید رو به جلو پیش برویم و با سرعت موجود حرکت کنیم.

 

 

وی گفت: ما سند هوش مصنوعی در کشور را تدوین میکنیم . همه این ها نیازمند این است که تمامی دانشگاه های علوم پزشکی بتوانند مانند بازوهایی برای اجرایی کردن تمامی این برنامه ها در کنار ما باشند. ما امادگی داریم علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد در رابطه با گسترده تر کردن گروه هوش مصنوعی دانشگاه ایران بعنوان یک بازوی اعتبار بخشی،  کمک کننده و اجرایی در کنار شما باشیم .

 

 

در ادامه دکتر عبدالرضا پازوکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مجازی به عنوان یک ضرورت در دوران کرونا نقش خودش را نشان داد. به همین دلیل سبب توسعه آموزش مجازی در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

وی افزود: در دوران پساکرونا نباید مزیت های این دانشگاه نادیده گرفته بشود و رشته های علوم پزشکی ضرورت حضور مجازی و  آموزش مجازی را باید در اولویت قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص محورهای تعریف شده دانشگاه علوم پزشکی مجازی اذعان نمود: با توجه به صحبت های انجام شده، هفت محوری که تعریف شده ، بسیار خوب است و باید برای طی کردن مسیر از آنها استفاده کنیم. دانشگاه علوم پزشکی مجازی جز اولویت های ما برای همکاری است همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران پتانسیل خوبی همانند دیگر دانشگاه ها برای دانشگاه علوم پزشکی مجازی دارد. این تفاهم نامه نقش یاری دهنده و رشد برای هر دو دانشگاه را خواهد داشت. در تعامل و همکاری خواهیم ماند و همچنین با توجه به جایگاه کنونی ایران در حوزه هوش مصنوعی در جهان، باید با عزمی جدی در این راه قدم برداریم. در آخر امیدواریم امضای این تفاهم نامه مسیر جدیدی برای طرفین هموار سازد.

  • گروه خبری : ریاست
  • کد خبر : 570
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید