• 1401/05/03 - 10:58
  • بازدید: 637
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
هوش مصنوعی

اولین دوره مدارس تابستانه هوش مصنوعی آغاز به کار کرد

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اولین دوره مدارس تابستانه هوش مصنوعی در علوم پزشکی را برگزار می کند.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند-دکتر آرش خجسته، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در افتتاحیه اولین دوره مدارس هوش مصنوعی کشور اذعان داشت: در آینده ای نه چندان دور علم پزشکی دچار تغییرات زیادی خواهد شد که این امر اجتناب ناپذیر است. پزشکی پیش روی ما پزشکی شخص محور است و با اطلاعات زیادی روبه رو خواهد بود. پزشکی هوشمند و یادگیری ماشینی نقش اساسی خواهد داشت. می توانیم با استفاده از این داده ها با کاهش خطای پزشکی نقش بسازیی در کاهش هزینه درمان و بیمه های پزشکی داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هوشمند ادامه داد: سیستم پزشکی هوشمند می تواند با استفاده از داده هایی که از اشخاص دارد بیماری های احتمالی را پیش بینی کرده و به جلوگیری و درمان زودهنگام بپردازد. وی ادامه داد: این دانشگاه بعد از همه گیری بیماری کرونا برنامه های جدید خود را برای ارتقای سلامت جامعه با به کارگیری سیستم های پیشرفته دیجیتال سرلوحه خود قرار داده است. ما امیدواریم داده ها و اطلاعات سلامت مردم هوشمند سازی و سلامت جامعه ارتقا داده شود.

 

 

دکتر قاسمی، عضو هیات علمی گروه هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در خصوص هدف برگزاری این مدارس بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان متولی برنامه Aims ، اولین کنگره بین المللی هوش مصنوعی در دی ماه 1401 در جزیره کیش برگزار می کند. هدف از برگزاری این کنگره و مدارس هوش مصنوعی شناسایی و سرمایه گذاری بر روی محققین و دانشجویان فعال و شبکه سازی در این حوزه و ارتقای پژوهش های میان رشته ای است.

وی افزود: اولین برنامه هوش مصنوعی با مجموعا 11 مدرسه، با همکاری چندین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود . در حقیقت نگاه اصلی ما آموزش فعالین این حوزه و راه اندازی پروؤه های عملی است.

 

 

در ادامه دکتر کدخدایی،  دبیر کمیته تعالی هوش مصنوعی گفت: در واقع برنامه کشور در زمینه هوش مصنوعی علاوه بر تقویت خدمات درمانی و بهداشتی و آموزش و تربیت نخبگان ، ارتقای کشور در سطح جهانی و دستیابی به همکاری های المللی است.

گفتنی است سلسله مدارس ده­گانه تابستانه هوش مصنوعی در علوم پزشکی از تاریخ 3 مرداد لغایت 31 مردادماه در  با حضور  بیش از 400 نفر از بین دانشجویان ، اساتید و علاقه مندان هوش مصنوعی به صورت مجازی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند  برگزار می گردد. 

همچنین شرکت کنندگان در شهریور ماه سال جاری در گردهمایی پیش کنگره  بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی حاضر تا  جهت شرکت در اولین مسابقه هوش مصنوعی در علوم پزشکی برای دریافت گرنت های حمایتی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

شایان ذکر است این برنامه در راستای اهداف برنامه تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی پیرامون گسترش دانش و توانمندی جامعه پزشکی کشور اجرا خواهد شد. 

 

  • گروه خبری : ریاست
  • کد خبر : 609

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید