• 1401/06/07 - 10:54
  • بازدید: 182
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دکتر آرش خجسته

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند قرار است زمینه‌های هوشمندسازی در حیطه علوم پزشکی را فراهم کند

معاونت امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با مشارکت دانشگاه‌های کلان مناطق آمایشی آموزش عالی سلامت کشور، پخش زنده و همزمان کنفرانس بین المللی آموزش پزشکی AMEE 2022 را آغاز کرد ه است.

 

روز نخست برگزاری این همایش در دانشکده مجازی و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر آرش خجسته، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند برگزار شد.

دکتر خجسته در سخنان خود پیش از شروع رسمی این همایش عنوان کرد: در سالهای گذشته دانشگاه علوم پزشکی مجازی یکی از ظرفیت‌های اصلی فراهم آوردن آموزش مجازی در حوزه علوم پزشکی کشور بوده است. سامانه‌هایی که امروز عمدتا در آموزش رشته‌های علوم پزشکی از آن‌ها استفاده می‌شود در دانشگاه مجازی شکل گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در ادامه افزود: تنها فراهم آوردن شرایط زیرساخت منجر به ارتقا کیفیت آموزش نخواهد شد و استفاده از فناوری‌های دیجیتال تنها زمانی می‌تواند موثر باشد که با روش‌های نوین آموزشی ادغام شود. به همین دلیل در دانشگاه علوم پزشکی مجازی تغییر ماموریتی روی داد. با تغییر رویکرد در محورهای اصلی برنامه راهبردی دانشگاه، نام دانشگاه هم از علوم پزشکی مجازی به علوم پزشکی هوشمند تغییر کرد. در واقع دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان اولین دانشگاه در به کار گیری فناوری‌های پیشرفته دیجیتال در حوزه علوم پزشکی انتخاب شد.

 

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند قرار است زمینه‌های هوشمندسازی در حیطه علوم پزشکی را در کل کشور فراهم کند و به ورود بقیه دانشگاه‌ها به این مسیر کمک کند.

 

دکتر خجسته ضمن تشکر از دست‌اندرکاران پخش برنامه AMEE2022 در کشور، اظهار کرد:با تلاش معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند توانستیم به عنوان عضو موسسه‌ای پریمیوم این انجمن و  با همکاری دانشگاه‌های کلان مناطق دهگانه، مرکز توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین دانشکده آموزش مجازی و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این برنامه را به صورت آنلاین در کل کشور ارائه کنیم.

 

در پایان، دکتر خجسته اشاره کرد: تعاملات ما در آینده با انجمن آموزش پزشکی اروپا بسیار بیشتر خواهد بود و امیدواریم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که همه دانشگاه‌ها بتوانند از ظرفیت‌های این تعاملات بین‌المللی در حوزه آموزش پزشکی استفاده کنند و در نهایت منجر به ارتقاء کیفیت و تعالی آموزش پزشکی در کشور شود.

  • گروه خبری : ریاست
  • کد خبر : 650
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید