• 1401/06/15 - 13:40
  • بازدید: 111
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شورای عالی آموزش مجازی

ششمین نشست شورای عالی آموزش مجازی و هوش مصنوعی برگزار شد

دکتر باقری فرد: شرایط جدید دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، تولدی نو بوده و ساختار و ماموریت آن، مورد استقبال هیئت دولت و شورایعالی انقلاب فرهنگی واقع شده است.

 

در ابتدای این نشست، دکتر خجسته (دبیر شورا ) گزارش کاملی از برنامه و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در حوزه هوش مصنوعی در علوم پزشکی ارایه نمود. ایشان ضمن اشاره به فعالیتهای ترویجی اجرا شده شامل برگزاری مدارس تابستانه، کنفرانس‌های هفتگی و ماهانه و مهمترین آنها شامل برگزاری اولین کنگره بین‌المللی کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی که دیماه سال جاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد، به معرفی سند جامع هوشمندسازی دانشگاه های علوم پزشکی و تشریح مبسوط محورهای هفت گانه آن پرداخت.

 

در ادامه، دکتر رضایی (سرپرست معاونت زیرساخت دانشگاه) جزئیاتی از سند جامع هوشمندسازی را ارائه نمود و سامانه ارزیابی آمادگی هوشمندسازی دانشگاه های علوم پزشکی توسط ایشان معرفی گردید.

 

دکتر باقری فر (رئیس شورای عالی آموزش مجازی و هوش مصنوعی) نیز ضمن تبریک، شرایط جدید دانشگاه علوم پزشکی هوشمند را تولدی نو خواند و از استقبال هیئت دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی از ساختار و ماموریت جدید این دانشگاه خبر داد.

 

دکتر باقری فر با تاکید بر این نکته که دانشگاه علوم پزشکی هوشمند مشابه سایر دانشگاههای علوم پزشکی علاوه بر آموزش در حوزه های بهداشت و درمان نیز ماموریت دارد و باید مبتنی بر رسالت خود به این حوزه ها ورود کند خاطر نشان نمود که این رسالت مهم فرصتی بزرگ برای توسعه دانشگاه هوشمند است.

 

ایشان ضمن بیان این مسئله که مدل مفهومی دانشگاه هوشمند باید با سایر دانشگاهها متفاوت دیده شود، اذعان داشت که این دانشگاه برای ورود به حوزه های بهداشت و درمان نیازی به اخذ مجوز جدید از هیچ مرجعی ندارند و این مجوزه ها در دل مجوز تاسیس دانشگاه هست.

 

رئیس شورا در پایان نشست با اشاره به اینکه امیدها و آرزوها برای این دانشگاه بسیار زیاد است بر این نکته تاکید کرد که همه باید برای موفقیت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، تلاش و همکاری کنیم.

 

در پایان این جلسه ، سند جامع هوشمندسازی دانشگاه‌های علوم پزشکی به تصویب رسید.

 

  • گروه خبری : ریاست
  • کد خبر : 668
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید