• 1401/06/15 - 16:25
  • بازدید: 529
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
ریاست

راه اندازی دورا پزشکی موضوع اصلی تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و استانداری هرمزگان

راه اندازی دورا پزشکی(تله مدیسین Tele Medicine) در مناطق مورد درخواست استانداری هرمزگان جهت ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان موضوع و هدف این تفاهم نامه بود.

 

دکتر باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت در راستای مراسم عقد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و استانداری هرمزگان بیان داشت: این تفاهم نامه به منظور دسترسی عادلانه مردم مناطق محروم به بهداشت، آموزش و درمان است. دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در حال حاضر به صورت آزمایشی در این منطقه خدمات دورا پزشکی را با همکاری استانداری هرمزگان اجرا خواهد کرد. امیدواریم این طرح در استان های دیگر نیز اجرایی شود.

 

دکتر باقری فرد ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه استانداری هرمزگان خدمات سخت افزاری و نرم افزاری و دانشگاه علوم پزشکی هوشمند خدمات تشخیص و درمان اولیه را خواهد داشت.

وی افزود: پس از تشخیص اولویه بیماران به مراکز تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده می شوند.

 

 

 

مهندس مهدی دوستی، استاندار استان هرمزگان اظهار داشت: در استان هرمزگان از نظر سرانه پزشکی و کیفیت درمان با مشکلاتی روبرو هستیم همچنین به لحاظ زیرساختی نیز زمان کافی برای راه اندازی نداریم و منابع زیادی نیز می طلبد.

استاندار استان هرمزگان افزود: به لحاظ گستردگی استان به ویژه فاصله جزایر ایران واقع در خلیج فارس، دورا پزشکی بهترین گزینه برای خدمات درمانی است پس با توجه به عملکرد و ایده های جسورانه و نوین وزارت بهاشت، درمان و آموزش پزشکی از این طرح استقابل کردیم.

مهندس مهدی دوستی با بیان اینکه دولت کنونی دولتی مردمی است اذعان داشت: مردم ما نیاز به لمس عملکرد های ما دارند. ما در دو حوزه آموزش و پزشکی این امکان را برای مردم فراهم خواهیم آورد.

 

 

در ادامه دکتر آرش خجسته، رییس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند اظهار داشت: آینده پزشکی در دنیا از طرفی با رشد نیروی انسانی و از طرف دیگر با رشد چشم گیر و ارتقای کیفیت فناوری های دیجیتال رو به رو است. دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان اولن دانشگاه هوشمند با بهره گیری از فناوری های پیشرفته خواهان ارتقای آموزش، درمان و بهداشت مردم است.

 

 

دکتر آرش خجسته افزود: یکی از حوزه های این هدف استفاده از این فناوری ها در دورا پزشکی و آموزش است. دورا پزشکی شامل مردمان مناطق کم برخوردار و مردم می شود که دسترسی در لحظه به پزشکی و درمان ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: پیگیری بیماران با سیستم های دیجیتال بسیار ارزان تر و آموزش نیز راحت تر خواهد بود. ما باید سامانه ای نرم افزاری و پهنای باند اینترنتی را با حمایت دیگر دستگاه ها افزایش دهیم تا بتوانیم این طرح را هر چه بهتر اجرایی کنیم.

وی همچنین در خصوص همکاری با استان هرمزگان گفت: زیرساخت های اولیه استان هرمزگان از قبل شناسایی شده و با همکاری استاندار فراهم شده است . امید است بتوانیم بهترین اقدام را داشته باشیم.

 

 

 

تعهدات طرفین شامل:

تعهدات استانداری

- در اختیار گذاشتن محلی جهت راه اندازی و استقرار کلینیک و مطب پزشک یا پزشکان برای مراجعه بیماران

- تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز

-هماهنگی با سایر سازمانها و ادارات ذیربط در سطح استان هرمزگان جهت تسهیل انجام فرایند راه اندازی، استقرار و پشتیبانی ارائه خدمات دورا پزشکی

 

تعهدات دانشگاه هوشمند

-اجرا، راه اندازی و استقرار کلینیک ها در مراکز مورد درخواست

- تامین پزشکان متخصص برای ویزیت از راه دور بیماران

-تامین سامانه های نرم افزاری مورد نیاز

  • گروه خبری : ریاست
  • کد خبر : 664
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

فیلم ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

اطلاعیه‌ها

آرشیو

امور دانشگاهی:تقویم آزمون ترم تابستانی ۱۴۰۱

31 مرداد 1401

امور دانشگاهی:اطلاعیه دانشجویان ترم تابستانی

11 مرداد 1401